Parkla märgistuse tellijad peavad enne joonimist kindlaks tegema, kas märgistatav parkla asub töö tellija või kohaliku omavalitsuse maa-alal. Kui parkla asub töö tellija maal, siis on parkla joonimiseks vabad käed antud. Kui aga parkla asub kohaliku omavalitsuse maal, siis peab eelnevalt märgistus kohalikus omavalitsuses kooskõlastama. Üldjuhul kooskõlastus ka antakse kui tegemist on kinnise parklaga, kus peamiselt pargivad korteriühistu elanikud või külalised. Mõlema maaomanduse korral on oluline jälgida Eesti Standardikeskuse poolt esitatud nõuded parkimise korraldusele. Kui parklas soovitakse üle värvida olemasolevaid jooni, siis ei ole vaja selleks kooskõlastud taotleda.
Olgu siinkohal ka ära toodud mõned elementaarsemad nõuded parkimisjoontele. Parkimiskohad märgistatakse 10 cm laiuse valge joonega. Eesti standardi EVS843:2016 ,„Linnatänavad“ kohaselt on sõiduauto parkimiskoha tavalaius 2,6m (vähim laius kuni 30 parkimisnurga puhul 2,5m) ja pikkus 5,0m. Kaubanduskeskuse ja muu suure käibega parkimiskoha vähim laius on 2,7m.
Kuigi nimetatud parkimiskoha laius ja pikkus tunduvad sageli inimestele liiga suured, siis tuleb arvestada, et parkimiskoht peab sobima ka suurema gabariidiga autodele, väikebussidele ja kaubikutele. Kui suuremate autodega mitte arvestada, siis võib see endaga kaasa tuua olukorra, et suur auto pargitakse kahe auto koha peale ning see ajab terve parkimissüsteemi korrast ära. Samuti on liikluses palju inimesi, kellel puudub hea gabariiditunnetus ning pahatahtmatult pargivad oma autod parkimiskoha ühte serva.
Oluline on arvesse võtta, et autodel oleks piisavalt ruumi parkimiskohast välja keeramisel. Ka nimetatud nõudmiste kohta on olemas standardid, mille täpsel täitmisel ei teki olukorda, kus auto parkimiskohale pääseb, aga enam välja keerata ei saa. 90° parkimisnurka kasutades, mahub autosid üksteise kõrvale mõnevõrra rohkem kui 45° või 60° all parkides. Autode parkimiskohad märgitakse 45° või 60° all diagonaalselt siis, kui soovitakse saavutada sujuvam liiklus.
Eelnevalt kirjeldati, kuidas parkimisjoonte mahamärkimine aitab liiklemist mugavamaks muuta ning kasvatab parklas olevate parkimiskohtade arvu.Sageli unustatakse, et kortermajas võib elada ning büroohoonet/kauplust külastada liikumispuudega inimene, kelle jaoks on invaliidi parkimiskoht lausa hädavajalik. Puuetega inimeste parkimiskoha laiuseks soovitab Standardikeskus märkida 3,5 meetrit.
Samuti peaks iga parkimisplatsi haldaja mõtlema sellele, kas kiirabiautol, päästeametil või tuletõrjel on hädaabi korral võimalik kuhugi oma auto jätta. Lihtsaim lahendus operatiivsõiduki jaoks koha tähistamiseks on kollase värviga äärekivi või keelava joone märgistamine.
Järgnev pilt illustreerib, miks on parkla märgistamine vajalik