Korteriühistutel on sageli probleemiks ilma loata parkivad autod. Auto teisaldamise liiklusmärgi paigaldamine ei anna automaatset õigust tellida valesti parkiva auto teisaldamine. Selle probleemi lahendamiseks peaks ühistu koosolek vastu võtma otsuse parkimise korraldamiseks.
Peale ühistukoosoleku otsust saab ühistu juhatus kooskõlastada parkimiskorralduse kohalikus omavalitsuses. Alles siis on korteriühistul reaalselt võimalik nõuda valesti parkivate auto trahvimist või teisaldamist.
Autode teisaldamist ja trahvimist reguleerib peamiselt liiklusseaduse § 92.
Liiklusseadus § 92 lõige 2 punkt 7:
- (2) Sõiduki võib teisaldada valvega hoiukohta ka siis, kui sõiduk on pargitud:
- (7) teisaldamist tähistava liiklusmärgiga märgistatud alale õigusvastaselt;
Liiklusseadus § 92 lõige 5:
- (51) Eratee omanikul on õigus nõuda sõiduki teisaldamist käesoleva paragrahvi lõikes 2 sätestatud juhtudel politseiasutuselt või kohalikult omavalitsuselt.
Praktikas tuleb arvestada, et sõidukit saab eelnevalt kirjeldatud situatsioonis teisaldada ainult juhtudel kui auto juures ei ole juhti või sõiduki omanikku, valdajat või tema esindajat või sõidukis ei viibi sõitjat (samuti kui asjaosalised ei ole võimelised või keelduvad valesti pargitud sõidukiga tekitatud takistuse või ohu kõrvaldamisest). Eelnevale hinnangu annab kohapeal konkreetselt teisaldamismenetlust vormistav ametnik.
Seega parkimisprobleemi ei lahenda ainult liiklusmärkide paigaldamisega, vaid sellele peab eelnema ka parkimiskorralduse kooskõlastamine.
Üldjuhul tuleb liiklusmärkidena paigaldada järgnev kombinatsioon: Lm 362 (parkimiskeeld) + Lisatahvel: "Parkimine lubatud Valdaja loal" + Lm 579 (sundteisaldus).